Moda na mleko! – XXV Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2016

17 listopada 2016 r. uczniowie klas I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz I  i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz wzięli udział w wycieczce do Warszawy, gdzie odwiedzili Targi MLEKO-EXPO 2016.

phoca_thumb_l_dsc08251

XXV Targi Mleczarskie odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki, a organizatorem był KZSM Związek Rewizyjny. Uczestnictwo w targach w tym dniu było okazją do  degustacji najlepszych polskich serów i potraw zrobionych na jego bazie. Podczas DNIA SERA zwiedzający wybierali „SEROWY HIT”. Wyboru laureatów dokonała licznie zgromadzona publiczność targowa, która po degustacji wyrobów serowych poszczególnych spółdzielni  oddawała  głos na konkretny produkt. Najwyżej oceniony przez publiczność został „Ser na grilla i patelnie” od Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ozorkowie, który również skradł nasze serca.  Najwyżej oceniony przez publiczność ser został nagrodzony pucharem, który został wręczony ostatniego dnia Tragów MLEKO-EXPO 2016.

Spośród głosujących na „Serowy Hit” rozlosowane zostały atrakcyjne upominki od Spółdzielni biorących udział w konkursie. W gronie zwycięzców znalazło się pięcioro uczestników naszej wycieczki: pan Rafał Burczyński, Sylwia Żelazek, Izabela Dymerska, Angelika Bochenek, Milena Nadrowska. Następnie uczniowie wraz z opiekunami – p. Moniką Kłodowską, panią Iwoną Szcześniak – Koczkodon oraz panem Rafałem Burczyńskim  odwiedzili wszystkie stoiska firm mleczarskich i związanych z mleczarstwem.  Uczniowie zapoznali się z ofertą stoisk spółdzielni mleczarskich: „Mlekovita” z Wysokiego Mazowieckiego, SM z Giżycka, Włoszczowej, Łowicza, Krasnegostawu, Sierpca czy Białegostoku.

Przyjemnym zakończeniem wyjazdu był seans filmowy  w Cinema City w Złotych Tarasach. Uczniowie w dobrych humorach wrócili wieczorem do Chorzel. Po wycieczce zostały wspomnienia, upominki i zdjęcia.

Organizatorką wycieczki była pani Monika Kłodowska.

Monika Kłodowska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments