Mobilna legitymacja w jednorożeckiej szkole

Zespół Placówek Oświatowych w Jednorożcu przystąpił do projektu mLegitymacja – wspólnej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

 

mLegitymacja to – legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu będąca częścią aplikacji mObywatel. Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu.

W mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.  Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej.

W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować osoby odpowiedzialne za wydawanie mLegitymacji).

Wymagania sprzętowe: telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).

– Aby uruchomić mLegitymację należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji. Wnioski wraz ze zdjęciem legitymacyjnym przekazywać do sekretariatu szkoły. Pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić regulamin. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego, uruchomić system na urządzeniu – informuje szkoła.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments