Mniej plastiku zużywamy – o swoją planetę dbamy – akcja w Duczyminie zakończona sukcesem

W listopadzie 2021 roku uczniowie klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie przystąpili do akcji #MniejPlastiku.

 

– Celem akcji było upowszechnienie wśród uczniów idei segregowania śmieci i ukazywania zalet prawidłowej gospodarki odpadami. Głównym założeniem – przeprowadzenie cyklu pogadanek na temat korzyści, jakie płyną z ograniczenia używania plastiku na co dzień – mówi pomysłodawca Mateusz Piórkowski.

Podczas trwania akcji zorganizowano również konkursy zachęcające dzieci do dbania o środowisko, m. in.:

  1. Plastyczne pod hasłami „Planeta moich marzeń”, „Ziemia bez prawidłowej gospodarki odpadami”
  2. Polonistyczne pod hasłami „Zasady selektywnej zbiórki odpadów”, „Najlepsza rymowanka ekologiczna” – zmotywowanie innych klas do wzięcia udziału w projekcie.

 

– Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali butelki filtrujące, żeby w praktyce przekonać się i porównać, ile plastiku można zaoszczędzić, którego i tak bardzo dużo jest w naszych odpadach. Pod koniec poznałem efekty pracy uczniów. Podczas spotkania miałem okazję pogratulować wszystkim uczestnikom pięknych prac oraz wręczyłem Listy Gratulacyjne, które przygotowaliśmy z Michałem Wiśnickim – współtwórcą Funduszu „Dietka Radnego”. Zakup butelek został sfinansowany z diet, które otrzymujemy za pełnione funkcje w Radzie Miejskiej w Chorzelach – informuje radny.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
8 miesięcy temu

„Brylantowy” człowiek, ojoj…