Młodzieżowa Rada Powiatu dołączy do świątecznych akcji charytatywnych

We wtorek, 2 listopada 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyła się kolejna sesja I Kadencji Młodzieżowej Rady Powiatu. W czasie jej trwania zapadły ustalenia dotyczące okresu świątecznego.

 

W sesji Młodzieżowej Rady Powiatu udział wzięli również starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Michał Mocek – opiekun Młodzieżowej Rady oraz wychowawca z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Bogusław Brykała – nauczyciel z Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Grzegorz Herubiński – pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu oraz prezes zarządu Federacji ROSA.

– Podczas trwania sesji radni wysłuchali wniosków: Bogusława Brykały, o pomoc w zorganizowaniu corocznej zbiórki darów dla potrzebujących Polaków mieszkających na Litwie; Grzegorza Herubińskiego, który zaprosił członków Młodzieżowej Rady do akcji wolontariatu polegającej na świątecznej zbiórce żywności. Pomysł dołączenia do obydwu akcji charytatywnych spotkał się z z akceptacją i dużym entuzjazmem młodzieży – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

W czasie sesji przeprowadzono także wybory uzupełniające Prezydium Młodzieżowej Rady Powiatu. Nową przewodniczącą została Angelika Julia Wojciechowska.

Przypomnijmy, że Młodzieżowa Rada Powiatu rozpoczęła swoją działalność na początku roku 2022. Jej członkowie zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych na terenie powiatu przasnyskiego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments