Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowej Wsi ćwiczyła wiązanie węzłów

Od kwietnia swoją działalność prowadzi Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Nowej Wsi. Na spotkaniach ze starszymi druhami poznają tajniki służby strażackiej.

 

Na początku kwietnia jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi, w gminie Chorzele utworzyła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, w skład której wchodzą dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat.

Młodzi druhowie zapoznali się  już z zasadami udzielania pierwszej pomocy, rodzajami sprzętu pożarniczego, a także rozwijali swoją sprawność fizyczną.

Przyszedł czas na doskonalenie kolejnych umiejętności. W niedzielę, 22 maja podczas zebrania drużyny młodzików, omówiono zasady bezpieczeństwa i higieny pracy strażaka ochotnika, a także przećwiczono wiązanie węzłów.

 

– Druhowie z OSP  Nowa Wieś zaprezentowali młodzieży podstawowe rozwinięcia węży wraz z podłączeniem ich do rozdzielacza i motopompy. Całość przebiegła w miłej atmosferze z dużym zaangażowaniem młodych adeptów naszej jednostki. Dziękujemy młodzieży za przybycie oraz chęć współpracy – relacjonują strażacy.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments