Młodzież z przasnyskiej „Trójki” dyskutowała o polityce i przyszłości kraju.

W czwartek, 23 maja 2019 roku,  młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu miała możliwość gościć, zadawać pytania i dyskutować na nurtujące ją tematy z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego, Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej oraz przedstawicielami innych organizacji, które mają wpływ na tworzenie naszego jutra.

Tematem tegorocznego spotkania było „Miejsce Polski we współczesnej Europie’’. W tym roku szkoła gościła:

1. Panią Julię Piterę, eurodeputowaną z Platformy Obywatelskiej.

2. Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Starostę Powiatu Przasnyskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

3. Pana Konrada Wojnarowskiego, radnego sejmiku województwa mazowieckiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

4. Panią Barbarę Husiew, wiceprezes stowarzyszenia STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU, kandydatkę do Parlamentu Europejskiego z listy KUKIZ15.

5. Panią Paulinę Piechnę – Więckiewicz, kandydatkę do Parlamentu Europejskiego z listy ugrupowania WIOSNA.

6. Pana Ireneusza Sitarskiego, członka Sojuszu Lewicy Demokratycznej, kandydata do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów lokalnych, Łukasz Chrostowski burmistrz miasta Przasnysz, wicestarosta powiatu przasnyskiego Waldemar Trochimiuk, radni rady miejskiej i powiatowej oraz Zbigniew Makowski Przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.

To dzięki takim spotkaniom młodzi uczestnicy debaty mogą posłuchać, jak można pracując dla dobra wspólnego, realizować się w życiu, wybierając aktywność samorządową i polityczną.

Już po raz 14 organizatorem corocznych spotkań młodzieży z parlamentarzystami był dyrektor Grzegorz Grabowski oraz nauczycielki Hanna Bobińska i Urszula Wasilewska.
Za dekorację odpowiedzialna była Agnieszka Rajska Kołakowska, a oprawę muzyczną zapewnił Piotr Jeronim.

Źródło SP 3 Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments