Młodzież z przasnyskiej fary przyjęła sakrament bierzmowania [FOTO]

W sobotę, 22 kwietnia w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu udzielono młodzieży sakramentu bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Roman Marcinkowski.

 

22 kwietnia 2023 roku w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu młodzież przyjęła sakrament bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Roman Marcinkowski. W uroczystości udział brali proboszczowie innych parafii, a także ks. kan. Jacek Daszkowski, dziekan dekanatu przasnyskiego.

Bierzmowanie nazywane jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. W sakramencie bierzmowania chrześcijanin zostaje powołany do odpowiedzialności za Kościół i za innych ludzi. Jest powołany do apostolstwa i odważnego wyznawania Chrystusa.

 

Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, który uważa się za dopełnienie chrztu, i w którym młodzi ludzie zostają obdarzeni Duchem Świętym.

Istotą tego sakramentu jest przekazanie wiernym „znamienia daru Ducha Świętego” oraz umocnienie ich wiary. Przyjmując sakrament młodzi parafianie stają się pełnoprawnymi i odpowiedzialnymi członkami Kościoła Katolickiego.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments