Młodzież z przasnyskich szkół ma pomysły na miasto

Dziś, w środę 10 listopada obchodzimy Dzień Młodzieży. Z tej okazji uczniowie z przasnyskich szkół odwiedzili Urząd Miasta.

 

Dzień Młodzieży to święto obchodzone od 2000 roku. Jego celem jest rozwój młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii dotyczących młodzieży w danym kraju.

W Przasnyszu święto stało się okazją do spotkania młodzieży z władzami miejskimi. 10 listopada przed południem na zaproszenie burmistrza Łukasza Chrostowskiego w Urzędzie Miasta w Przasnyszu pojawili się przedstawiciele czterech szkół, na co dzień związani z samorządem uczniowskim. W spotkaniu wzięli  udział uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Szkoły Podstawowej nr 2 im Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Przasnyszu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu.

 

Młodzież wzięła udział w warsztatach, w czasie których zastanawiała się, co można w mieście zmienić, co jest potrzebne mieszkańcom i jak sprawić, by Przasnysz był bardziej przyjazny młodym. Potem o efektach swojej pracy rozmawiali z zastępcą Łukaszem Machałowskim. Spotkanie było także okazją do zapoznania się z miejskim budżetem, funkcjonowaniem samorządu lokalnego, a także do rozmowy o realizowanych przez miasto inwestycjach.

Warsztaty były realizowane w ramach projektu „Miasto skrojone na miarę” z programu FIO Mazowsze Lokalnie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polo
Polo
1 rok temu

Taaa. Oni mają pomysł gdzie trzasnąć flaszkę pod ogórki