Młodzi mieszkańcy gminy Przasnysz usłyszeli ponad 20 prokuratorskich zarzutów. Grozi im wieloletnie więzienie

Zaczęło się stosunkowo niewinnie, pod koniec sierpnia br., kiedy na terenie strefy gospodarczej w Przasnyszu policjanci wylegitymowali dwóch podejrzanie zachowujących się młodzieńców. Nietypowa postawa i wyraźne zdenerwowanie 18 – latków skłoniły mundurowych do przeprowadzenia przeszukania. Dalsze czynności śledcze pozwoliły na postawienie młodym ludziom kilkudziesięciu prokuratorskich zarzutów i aresztowanie jednego z nich.

 

– 18 sierpnia 2022 roku w miejscowości Sierakowo, w rejonie strefy gospodarczej, przasnyscy policjanci w trakcie legitymowania zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 lat, będących mieszkańcami gminy Przasnysz. Funkcjonariusze przy jednym z nich ujawnili papierową torebkę z zawartością suszu roślinnego, przypominającego marihuanę – informuje asp. sztab. Krzysztof Błaszczak.

Następnie wypadki potoczyły się szybciej, ponieważ mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a sprawę wzięła pod lupę grupa kryminalnych, zajmujących się przestępczością narkotykową. W toku, toczącego się pod nadzorem przasnyskiej prokuratury śledztwa, policjanci ujawnili, że młodzieńcy uczynili sobie z handlu zabronionymi substancjami psychoaktywnymi stałe źródło zarobkowania.

 

Po zebraniu materiału dowodowego obaj młodzi mężczyźni usłyszeli 26 zarzutów, dotyczących przestępczości narkotykowej – posiadania i udzielania innym osobom środków odurzających.

– Wobec jednego ze sprawców – na wniosek przasnyskich policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu –  Sąd Rejonowy w Przasnyszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast wobec drugiego sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – komentuje oficer prasowy KPP w Przasnyszu.

Młodym ludziom grozi teraz wieloletnie więzienie.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments