Młody Ukrainiec kupił prawo jazdy w internecie… chciał pracować w firmie kurierskiej

Wczoraj, przed południem patrol grupy SPEED zatrzymał kierującego busem, który znaczenie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcą renault był 18 – letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli okazał policjantom ukraińskie prawo jazdy, które natychmiast wzbudziło podejrzenie policjantów. Okazało się, że dokument kupił przez Internet.

 

– Młody kierowca z Ukrainy początkowo zapewniał interweniujących policjantów, że zdał egzamin w swoim kraju. Zapytany, skąd ma podrobiony dokument przyznał po chwili, że kupił prawo jazdy na jednym z portali sprzedażowych w Internecie, ponieważ chciał pracować jako kurier – informuje asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

– Ponadto został ukarany mandatami na łączną kwotę 1600 zł, za przekroczenie prędkości, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa i zły stan techniczny pojazdu. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny busa. – dodaje rzeczniczka.

Zgodnie z Kodeksem karnym, art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega karze pozbawienia wolności  od 3 miesięcy do lat 5 .

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
22 dni temu

Zełenski się już o niego pytał.

MoGa
MoGa
22 dni temu

na front z nim