Młody kierowca z powiatu przasnyskiego wpadł w Mławie. Szybką jazdę zakończył z wysokim mandatem i utratą prawa jazdy w trzech kategoriach

Niedawno informowaliśmy o tym, że w policjanci z Mławy dołączyli do zespołu SPEED. Kontrolują drogi zarówno w powiecie mławskim, na krajowej siódemce, jak również poza granicami powiatu. O tym, że zatrzymanie do kontroli drogowej przez patrol grupy SPEED, kończy się najczęściej wysokim mandatem przekonał się w ostatnim czasie mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

 

Nadzorowany przez SPEED teren nie jest przypadkowy. To miejsca zagrożone, gdzie wcześniej dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych lub nagminnie przekraczana jest prędkość.

– Przykładem takiego miejsca, nadzorowanego przez patrole SPEED jest ul. Padlewskiego w Mławie. Miejsce to było wielokrotnie zgłaszane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy wskazywali problem przekraczania dozwolonej prędkości – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

– W sobotę wieczorem, właśnie na tej ulicy, patrol SPEED zatrzymał  kierowcę audi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Piratem drogowym okazał się 22-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego. Młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Stracił także prawo jazdy w trzech kategoriach – dodaje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments