Młody mieszkaniec Mławy okaleczył się i odkręcił gaz. Uratowali go policjanci

Trwają czynności prokuratury i Policji w sprawie zdarzenia, do którego doszło na jednym z osiedli w Mławie. Młody mężczyzna, po kłótni z partnerką, próbował odebrać sobie życie, okaleczając się i odkręcając kurki z gazem. Nieprzytomnego 25-latka uratowali interweniujący policjanci.

 

W piątek rano mławska Policja odebrała zgłoszenie dotyczące podejrzenia próby samobójczej mieszkańca jednego z mławskich osiedli. Interweniujący patrol prewencji wszedł do mieszkania, w którym czuć było intensywny zapach ulatniającego się gazu. W kuchni policjanci odnaleźli nieprzytomnego, młodego mężczyznę z ranami obu nadgarstków. Zakręcili kurki z gazem i otworzyli okna mieszkania. Następnie opatrzyli rannego mławianina i wezwali pogotowie ratunkowe.

Przed przyjazdem karetki 25-letni mężczyzna odzyskał przytomność. Został przewieziony do szpitala w Mławie. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił szpital.

25-latek naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także 45 innych mieszkańców bloku. W kuchence gazowej odkręcił wszystkie kurki. Mogło dojść do wybuchu. Teraz grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzi mławska Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie.

 

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments