Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Wpadł bez uprawnień i z narkotykami.

Ciechanowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz posiadał narkotyki. Za wszystkie te przestępstwa, 21-letni mężczyzna wkrótce odpowie przez sądem. Mężczyzna był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze drogówki zauważyli fiata, który nie posiadał zewnętrznego oświetlenia. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Ten pomimo, że widział sygnały policjantów, zawrócił na skrzyżowaniu, przyśpieszył i zaczął uciekać. Kierowca fiata gwałtowanie skręcił na teren posesji, wybiegł z pojazdu i dalej uciekał pieszo. Policjanci szybko zatrzymali uciekającego mężczyznę. W trakcie czynności kierowca zachowywał się agresywnie był nadpobudliwy i nerwowy. W związku z jego zachowaniem został doprowadzony do jednostki Policji. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, jest poszukiwany, a dodatkowo podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim torebkę foliową amfetaminą.

Od mężczyzny pobrano krew do badań na obecność substancji odurzających. W zależności od ich wyników, oprócz odpowiedzialności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków, może on usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. 21-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments