Młody kierowca audi przygniótł 18 – latka do ściany budynku i uciekł.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 23 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który w nocy z soboty na niedzielę kierując audi przygniótł do ściany sklepu 18 – latka. Poszkodowany w wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Po wszystkim kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Duże zaangażowanie dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń doprowadziło do zatrzymanie mężczyzny. Okazało się, że nie powinien on kierować samochodem, ponieważ nie posiada w ogóle prawa jazdy.

Zdarzenie miało swój początek w nocy z soboty na niedzielę. Według osoby zgłaszającej pod jednym ze sklepów przy ul. Ostrowskiej kierujący samochodem młody mężczyzna przycisnął do ściany 18-latka, po czym porzucił auto i pomimo próby zatrzymania go przez świadków zdarzenia uciekł. Poszkodowany w wyniku zdarzenia trafił do szpitala.

Na miejscu już po kilku minutach byli ostrołęccy policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy zdarzenia, w które włączył się również przewodnik z psem tropiącym.

Już kilka godzin później podejrzewany  został zatrzymany przez dzielnicowego z terenu gminy Rzekuń. Okazał się nim 23 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Została od niego pobrana krew do badań na zwartość narkotyków. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle prawa jazdy.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału Prewencji.

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę samochodu czy też innego pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień. Nie chodzi jedynie o konsekwencje prawne i karę orzekaną za tego typu zachowanie, lecz również o aspekt typowo ludzki. W opisanej wyżej sytuacji od razu widać, że niewiele brakowało, aby doszło do ogromnej tragedii. Wiele osób w naszym kraju w takich sytuacjach poniosło śmierć lub doznało długotrwałego kalectwa. Nikt z nas nie chce, aby na miejscu osoby poszkodowanej znalazł się ktoś z naszych bliskich. Dlatego ważne jest, aby nie popełniać tego typu błędów. Jazda po alkoholu i jazda bez uprawnień jest prawnie zabroniona – pamiętajmy o tym!

Źródło KMP Ostrołęka
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments