Młodociani złodzieje damskich torebek zatrzymani.

Dwaj młodzieńcy odpowiedzą za kradzieże damskich torebek z ciechanowskich cmentarzy i ogródków działkowych. Zostali ujęci dzięki pracy operacyjnej policjantów wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy. Łączna wartość skradzionych rzeczy to ponad 11 tys. zł. Wiele z nich zostało odzyskanych.

18- i 19-latek za cel obrali sobie damskie torebki, które kobiety często pozostawiały bez nadzoru zajęte porządkowaniem mogił. Sprawcy działali według wcześniej ustalonego planu. Przychodzili na cmentarz i obserwowali osoby, które przychodzą na groby bliskich. Następnie wybierali samotne kobiety. Czekali na moment, kiedy osoba przystąpi do np. prac porządkowych.

Do pierwszej kradzieży doszło 18 lipca na terenie cmentarza przy ul. Gostkowskiej, gdzie ich łupem padła torebka wraz z przedmiotami o łącznej wartości prawie 10 tys. zł. Na drugie „łowy” wybrali się 22 lipca w rejon ogrodów działkowych, gdzie ich łupem padła także damska torebka. Trzecią torebkę ukradł 18-latek. Miało to miejsce 3 sierpnia, a rejonem działania ponownie był ten sam cmentarz. Tym razem łupem padła również torebka, a wartość strat to ponad tysiąc złotych.

 

Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karom, w tym m.in. pracom społecznym i obowiązkowi naprawienia w całości wyrządzonych szkód.


Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments