Mławska licealistka planowała atak bombowy na swoją szkołę?!

W piątek, 16 marca 2018r. przed I Liceum Ogólnokształcącym na ulicy Wyspiańskiego w Mławie pojawiła się policja. Starannie przeszukała budynek szkoły mając informacje o planowanym zamachu bombowym!

Jak informuje codziennikmlawski.pl do sytuacji doszło z powodu jednej z uczennic mławskiej szkoły, która wcześniej plan zamachu omawiała na Facebooku z młodym chłopakiem z Inowrocławia. We wpisach chłopak instruuje jakiej broni można by użyć i opisuje jak zbudować bombę. Nastolatka zapowiada zamach na swoje liceum.

– O wpisie na Facebooku stołeczną komendę policji powiadomiła przypadkowa osoba. Policjanci potraktowali sprawę poważnie. U nieletniej mieszkanki Mławy i nieletniego z Inowrocławia zabezpieczono nośniki komputerowe i telefony. Znaleziono u dziewczyny plan szkoły, sprawdzono więc szkołę, czy nie ma tam niebezpiecznych rzeczy. Prokuratura jako wstępną kwalifikację dla wszczętego 19 marca br. śledztwa przyjęła art. 255a KK dotyczący rozpowszechniania treści ułatwiających popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Prokurator musi ocenić to ustalone zachowanie i okoliczności. Jeżeli dojdzie do wniosku, że były znamiona przestępstwa to prześle materiał do sądu rodzinnego i nieletnich, bo to jest organ właściwy do podejmowania decyzji w tym zakresie. Istotne tu jest stwierdzenie, czy mogło dojść do popełnienia takiego przestępstwa. Nieletni zeznają, że tak tylko sobie gadali – informuje Iwona Śmigielska – Kowalska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Na tym etapie trudno więc przesądzić o winie młodej licealistki. Takiego osądu nie dokonuje też na razie szkoła. Dyrekcja czeka, aż prokuratura ustali wszystkie okoliczności sprawy.

– Osobiście byłem bardzo zaskoczony tą sytuacją. Nic na to nie wskazywało. To dobra uczennica, zdyscyplinowana, otwarta, udzielała się w życiu szkoły. Wiem, że chciała studiować kryminalistykę.  Może została zmanipulowana. Odbyliśmy rozmowy z uczennicą w obecności psychologa i pedagoga, rozmawialiśmy też z rodzicami. Na razie czekamy z decyzją o karze dyscyplinarnej aż wyjaśnią się okoliczności sprawy – mówi Przemysław Kubiński dyrektor I LO w Mławie.

Zgodnie z Art. 255a. KK. kto rozpowszechnia lub publicznie prezentuje treści mogące ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym w zamiarze, aby przestępstwo takie zostało popełnione, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

red.


 

Źródło codziennikmlawski.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments