Mława. Zatrzymani za pobicie i znieważenie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy.

Policjanci z Mławy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i znieważenie na tle narodowościowym obywatela Ukrainy. Dwóch mieszkańców pow. mławskiego w wieku 20 lat zostało osadzonych w policyjnym areszcie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Mławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie pod nadzorem prokuratury od 15 września br. pracowali nad sprawą pobicia i publicznego znieważenia na tle narodowościowym 19-letniego obywatela Ukrainy.

W niedzielę, 15 września, ok. godz. 15:00, jak wynikało ze wstępnych ustaleń, nieznani mężczyźni dokonali pobicia 19 – letniego mężczyzny narodowości Ukraińskiej. Sprawcy poniżali pokrzywdzonego – publicznie znieważyli na tle narodowościowym oraz naruszyli nietykalność cielesną, uderzając w twarz. Do zatrzymania sprawców doszło 22 września. Funkcjonariusze mławskiej policji ustalili i zatrzymali dwóch 20 – letnich mężczyzn, mieszkańców pow. mławskiego. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Mławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres po 2 miesiące dla każdego z nich.

Za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
Miki
3 lat temu

Tepaki co im przeszkadza narodowość lub kolor skóry mam kumpla Turka i niczym się nie różni od kogoś innego