Mława. Zaatakowali interweniujących policjantów. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mławscy policjanci zatrzymali czterech agresywnych, nietrzeźwych mężczyzn – mieszkańców Mławy. Policjanci interweniowali w związku z zakłócaniem ładu i porządku publicznego na ul. Wójtostwo w Mławie. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 5 stycznia około godziny 22.00. Patrol policji zauważył grupę głośno zachowujących się mężczyzn, jeden z nich kopał w bramę prywatnej posesji. Na widok policji mężczyźni zaczęli zachowywać się agresywnie, używali wulgarnych słów, nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów i odmówili podania danych.

Patrol zdecydował o zatrzymaniu mężczyzn. Na miejsce interwencji został skierowany do pomocy jeden patrol. Podczas zatrzymania mężczyźni byli agresywni, kopali i uderzali rękoma interweniujących policjantów, grozili funkcjonariuszom pozbawieniem życia. Cała czwórka została obezwładniona i przewieziona do mławskiego aresztu. To mieszkańcy Mławy w wieku 30, 36, 38 i 40 lat. Wszyscy byli w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z art. 222 § 1 Kodeksu karnego, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.


Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments