Mł. kpt. Andrzej Kordek wyróżniony Brązowym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”

Podczas uroczystości związanych z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka, pochodzący z Obręba Andrzej Kordek został wyróżniony Brązowym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

 

W środę, 15 czerwca w Warszawie odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkimi Obchodami Dnia Strażaka oraz jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Udział w nich wziął Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie

W trakcie apelu wręczono odznaki, ordery oraz odznaczenia. W szczególności podkreślano obchody jubileuszu Trzydziestolecia PSP w Polsce. Dla potomnych złożono kapsułę czasu z nośnikiem danych o ważniejszych wydarzeniach, jakie miały miejsce na terenie województwa mazowieckiego od 2013 roku, biuletyn Informacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie za rok 2021, a także przesłanie do przyszłych pokoleń.

 

Był to także moment wręczenia odznaczeń, aktów nadania wyższych stopni oraz medali i dyplomów okolicznościowych z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wyróżnionych znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Andrzej Kordek, który otrzymał Brązowy Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benek
Benek
2 dni temu

Etam. U nas jeden dostał złoty medal za zasługi dla pożarnictwa chociaż gasił tylko pragnienie. A Andrzejowi gratuluję.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 dni temu
Reply to  Benek

Jeden? Coś mi się zdaje, że ich więcej było..

Hhh
Hhh
2 dni temu
Reply to  Benek

Pewnie Bodzio konfident