Mł. asp. Kamil Gadomski i st. sierż. Damian Bieniek odznaczeni medalami im. Podkomisarza Andrzeja Struja

Dwóch przasnyskich policjantów zostało odznaczonych medalami im. Podkomisarza Andrzeja Struja. Wręczył im je Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. Funkcjonariusze wyprowadzili półprzytomną kobietę z zadymionego budynku i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

W miniony piątek, 22 września Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Medale im. Podkomisarza Policji Andrzeja Struja policjantom, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych ludzi.

Wśród nich znaleźli się przasnyscy policjanci – mł. asp. Kamil Gadomski i st. sierż. Damian Bieniek.

– W marcu br. nie zastanawiając się ani chwili weszli na teren palącej się posesji. Funkcjonariusze z narażeniem własnego życia przeszukali wypełnione gęstym dymem mieszkanie, a następnie wynieśli nieprzytomną 43-letnią kobietę i udzielili jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb ratunkowych – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się uratować życie kobiecie.

– Policjhanci potwierdzili, iż słowa roty ślubowania „…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia …”, to nie tylko jeden z elementów uroczystości policyjnego ślubowania, ale maksyma, którą policjanci realizują każdego dnia – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments