MKS PRZASNYSZ ZNOKAUTOWAŁ KORONĘ OSTROŁĘKA!!!

KORONA OSTROŁĘKA – MKS PRZASNYSZ 0-4

Piłkarze ostrołęckiej Korony pożegnali się w kiepskim stylu z rozgrywkami Pucharu Polski. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w meczu przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa przegrali z MKS Przasnysz aż 0:4 popełniając fatalne błędy.

Szkoleniowiec ostrołęckiej Korony już przed spotkaniem zapowiadał, że oszczędzi swoich najlepszych zawodników i desygnuje do gry zmienników. W wyjściowym składzie z podstawowych zawodników pojawił się jedynie Przemysław Olesiński i już na samym początku meczu mógł dać prowadzenie Koronie, ale jego strzał z ostrego kąta zdołał obronić Rafał Szymański.
W kolejnych minutach spotkania Korona atakowała, ale nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Po dwóch kwadransach gry inicjatywę przejęli goście i stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, w tym jedną zakończoną bramką za sprawą Artura Gawędy. Po zmianie stron trener Marcin Truszkowski desygnował do gry m.in. Pawła Kowalkowskiego, Kamila Jastrzębskiego i Damiana Drężewskiego.

Pojawienie się na boisku czołowych zawodników Korony niewiele zmieniło. Gospodarze popełniali dużo błędów przy rozegraniu piłki, brakowało dokładności, a linia defensywna sprawiła prezenty gościom. W 60 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Wiśniewski, które strzał na raty bronił Sebastian Szczechowiak. W 73 minucie Michał Pragacz ograł defensywę Korony i pewnym strzałem pokonał golkipera Korony.

Na dwie minuty przed końcem meczu wynik ustalił Arkadiusz Wiśniewski ładnym strzałem pokonując Sebastiana Szczechowiaka. W efekcie do finału rozgrywek Pucharu Polski w okręgu Ciechanów-Ostrołęka po raz trzeci z rzędu awansowali piłkarze MKS Przasnysz. Korona prowadzona przez trenera Marcina Truszkowskiego może się teraz skupić wyłącznie na meczach IV ligi mazowieckiej.

Korona Ostrołęka – MKS Przasnysz 0:4 (0:1)
Bramki: Gawęda 39., M. Pragacz 73. Wiśniewski 60. 88.

Korona: Szczechowiak – Kowalczyk (46. Modzelewski), Karczewski, Skarzyński, Borkowski – Gąska (64. Macioch), Górski – Muchin (62. K. Jastrzębski), Nosek (46. Kowalkowski) – Laska (46. Drężewski) – Olesiński

Przasnysz: Szymański (83. Stępień) – T. Pragacz, R. Wróblewski, Pełkowski, Grędziński (62. Zakrzewski) – Lubiński (72. Orłowski), M. Pragacz, Wiśniewski, Przebierała (78. Szypulski) – Gawęda (64. Sawczenko), Kosiorek

W meczu nie zagrali: Dominik Lemanek, Michał Michalak, Jarosław Chełchowski, Kamil Rutkowski, Maciej Smoliński.

Źródło: Korona Ostrołęka