
Miejski Klub Sportowy Przasnysz obchodził 100 – lecia istnienia. Oficjalna uroczystość związana z jubileuszem odbyła się 5 sierpnia 2023.
Na uroczystości pojawili się goście ze środowiska piłkarskiego, w tym działacze, piłkarze, sponsorzy, partnerzy, a także kibice i sympatycy przasnyskiego klubu.
Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta, która została odprawiona w kościele farnym. Po niej uczestnicy przenieśli się do hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie odbyła się uroczysta gala. Na przybyłych gości czekał poczęstunek, występy oraz wręczenie pamiątkowych medali byłym zawodnikom oraz zasłużonym dla Klubu.
O godzinie 14.00 rozegrany został Wielki Mecz Legend MKS Przasnysz pomiędzy seniorami przasnyskiej drużyny. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci oraz wszystkich kibiców. Nie zabrakło również Przasnyskiej Giętej Stadionowej i Żołnierskiej Grochówki.
Początki klubu sięgają 1923 roku. Wówczas na mapie Mazowsza pojawił się pod nazwą „WĘGIERKA”. Jego prezesem został Stanisław Opalach, występujący jednoczenie w zespole jako zawodnik. Władze w Węgierce sprawowali: Stanisław Opalach (1923-1931), Edmund Koniach (1931-1933), Zenon Turand (1934-1939). Ostatni z wymienionych wraz z wiceprezesem Zenonem Kiembrowskim i Czesławem Białoszewskim wnieśli największy wkład w rozwój piłki nożnej w Przasnyszu, za ich kadencji kończono budowę Domu Sportowego, Stadionu Sportowego przy ul. Makowskiej oraz pływalni w pobliskich miejscowościach.
Pierwszym prezesem po wyzwoleniu wybrano Czesława Białoszewskiego, a klub przyjął nazwę „ZRYW”, by wkrótce zmienić ja na „ZWIĄZKOWIEC” . Sprawnie zarządzana i trenowana przez Stanisława Kalińskiego drużyna gromiła lokalnych rywali. Najlepszy okres to rok 1948.
W 1949r. „ZWIĄZKOWIEC” przystąpił do rozgrywek w C klasie, w której zajmował kolejno piąte i szóste miejsce. Prezesem klubu w tym okresie był Emil Wencław. W 1951r. Klub ponownie wraca do nazwy „WĘGIERKA”, która następnie zmienia na „START”. Prezesem zostaje Stanisław Bruździak.
Pod tą nazwą zespół gra do 1964r., kiedy to zrzeszony zostaje z LZS i po raz kolejny zmienia nazwę, tym razem na LZS „GROM” PRZASNYSZ. Prezesem zostaje Zbigniew Majewski. Rozwój sportowy „GROMU” ściśle związany jest z powstawaniem w Przasnyszu Jednostki Wojskowej. Spowodowało to napływ do klubu wielu dobrych zawodników, którzy służbę wojskową godzili z występami na zielonej murawie. Klub szybko awansuje z C klasy do B, A by w sezonie 1967/68 występować już w lidze okręgowej.
W 1972r. „GROM” Przasnysz zmienia nazwę na: klub sportowy „ZWAR” Przasnysz. Drużyna ściśle związana jest z prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem pod ta sama nazwą. W sezonie 1979/80 ZWAR awansuje do III ligi. Znaczącym sukcesem jest też awans do 1/6 finału Pucharu Polski. Po roku drużyna spada do ligi okręgowej, by w latach 1982-1984 ponownie występować w III lidze, ale już pod nazwą MZKS Przasnysz. Drużyna walczy o powrót do III ligi, ale bez powodzenia. Dopiero w sezonie 1998/99 MZKS awansuje do IV ligi.
W roku 2000 klub ponownie zmienia nazwę na MKS PRZASNYSZ
ren
Matko Boska , burmistrz doczekał się krawatu !!!!! Piekło zamarzło
Noszenie krawatów jest niemodne. Nie wiesz o tym wioskowy kawalerze?