„MKS Przasnysz. Relacje i wspomnienia byłych piłkarzy” – promocja książki Przemysława Prekiela w Muzeum Historycznym w Przasnyszu

Książka „MKS Przasnysz. Relacje i wspomnienia byłych piłkarzy” to zbiór 21 rozmów z piłkarzami, trenerami, działaczami klubu, który niebawem obchodzić będzie jubileusz 100-lecia istnienia.

 

W poniedziałek, 27 grudnia w Muzeum Historycznym w Przasnyszu odbyło się spotkanie promujące książkę Przemysława Prekiela pt. „MKS Przasnysz. Relacje i wspomnienia byłych piłkarzy”.

Zgromadzonych gości przywitała dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Agnieszka Brykner.

– Przemysław Prekiel jest pracownikiem muzeum, z zamiłowania historykiem, autorem kilku książek i artykułów popularno – naukowych. Książka powstała z inicjatywy burmistrza Łukasza Chrostowskiego z okazji 100. rocznicy powstania klubu MKS Przasnysz, która przypada na 2023 rok. Książka ukazała się w nakładzie 500 egzemplarzy i nie jest monografią, ale zbiorem wywiadów, które Przemysław Prekiel przeprowadził z piłkarzami, trenerami i działaczami klubu – zapowiedziała.

 

– Mam nadzieję, że 100-lecie klubu MKS Przasnysz będzie dużym wydarzeniem w naszym mieście. Ta książka jest zaś jego zapowiedzią – dodał Przemysław Prekiel i do rozmów o piłce, i do dzielenia się wspomnieniami związanymi z przasnyskim klubem, zaprosił piłkarzy i trenerów, zarówno byłych, jak i obecnych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments