MKS Przasnysz: OSTATNI SPRAWDZIAN NA PIĄTKĘ

W ostatnim spotkaniu sparingowym przed rundą wiosenną IV ligi MKS Przasnysz pokonał Mławiankę Mława 5:0 (2:0).

Bramki zdobyli: 5min.- Olszewski; 45min.- Chełchowski; 63min.- Płocharz; 76min.- samobójcza; 89min.- Butrym

Zespół MKS Przasnysz wystąpił w składzie: Rafał Szymański (45 Błażej Kokosiński) – Tomasz Kamiński, Jarosław Pełkowski, Robert Wróblewski, Dariusz Przebierała – Krzysztof Butrym, Łukasz Wróblewski, Jarosław Chełchowski, Kamil Rutkowski (45 Paweł Michalak), Jakub Wróblewski (20 Piotr Piasecki 55 Michał Płocharz) – Paweł Olszewski.

W ostatnim meczu cyklu przygotowań do rundy wiosennej nasz zespół zmierzył się na boisku w Baranowie z bezpośrednim rywalem z tabeli – drużyną Mławianki Mława zwyciężając wyraźnie 5:0. Wynik w zupełności oddaje przebieg wydarzeń na boisku. MKS przez cały mecz posiadał przewagę, konstruował więcej składnych akcji i przede wszystkim strzelał bramki. Już w 5 minucie Darek Przebierała dośrodkował z prawej strony i Paweł Olszewski strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Do końca I połowy obie drużyny bez powodzenia próbowały atakować jednak skuteczność pozostawiała dużo do życzenia. Bardzo dobrych okazji nie wykorzystali m.in Chełchowski, Olszewski i Rutkowski. Także nasi przeciwnicy nie wykorzystali dwóch 100 procentowych okazji nie trafiając do bramki z najbliższej odległości. W 45 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Wróblewskiego bramkę „do szatni” głową zdobył Jarosław Chełchowski. Po przerwie wyraźną przewagę uzyskała nasza drużyna będąc częściej przy piłce, co dało efekty w postaci kolejnych bramek. W 63 minucie piłkę wybitą po rzucie rożnym przejął na linii pola karnego Michał Płocharz i mierzonym strzałem zdobywa trzecią bramkę. W 76 minucie po kombinacyjnej akcji z lewej strony mocny strzał Pawła Olszewskiego dobił do swojej bramki obrońca Mławy. Wynik meczu ustalił  strzałem z linii pola karnego Krzysztof Butrym w 89 minucie. W przekroju całego meczu MKS Przasnysz był drużyną lepszą, co odzwierciedla wynik, jednak był to tylko mecz sparingowy. Jak przełoży się dobra postawa drużyny w okresie przygotowawczym na wyniki rozgrywek ligowych obserwować będziemy już od następnego tygodnia.