MKS Przasnysz na kwarantannie. U jednego z piłkarzy stwierdzono koronawirusa.

Zawodnicy seniorów MKS Przasnysz przebywają na kwarantannie z powodu kontaktu z zakażonym piłkarzem mieszkającym na terenie powiatu pułtuskiego. Mecze i treningi zostały odwołane. W tej chwili zawodnicy czekają na wyniki badań. Ponadto jeden z zawodników LKS Grom w Przasnyszu przebywa w izolacji, ponieważ był obecny na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie również wykryto ognisko koronawirusa. Z powodu kontaktu z zawodnikiem zdalnie pracuje jeden z trenerów OSiR.

 

– Czekamy na wyniki osób w kwarantannie, które miały kontakt z osobą zakażoną spoza naszego powiatu. Natomiast chcę uspokoić, że wyników dodatnich w powiecie przasnyskim nie ma, po prostu dmuchamy na zimne. W dniu wczorajszym od wszystkich 12 osób przebywających w kwarantannie z powodu tego kontaktu w powiecie przasnyskim zostały pobrane wymazy, a wyniki w zależności od tego jak spisze się laboratorium, wyniki będą znane dziś wieczorem lub jutro — mówi Maria Śliwińska Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu.

 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zakażony mieszkaniec powiatu pułtuskiego jest zawodnikiem drużyny seniorów MKS Przasnysz, który ze względu na kontuzję nie brał udziału w treningu, ale miał kontakt z innymi piłkarzami. Kontakt dotyczył również osób spoza naszego powiatu, ale tymi przypadkami zajmują się tamtejsze jednostki Sanepidu. Jak zapewnia Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Przasnyszu wszystkie z osób zgłoszone przez trenera, biorące udział w spotkaniu z zakażonym zawodnikiem zostały objęte nadzorem, dodatkowo dwie osoby same zgłosiły się do Inspekcji dobrowolnie. Od wszystkich zostały pobrane wymazy, ale cześć tych osób znajduje się pod kuratelą innych jednostek Sanepidu.

Jak zapewnił dyrektor OSiR w Przasnyszu Krzysztof Szczepański, w Ośrodku wdrożono wszelkie procedury bezpieczeństwa, włącznie z dezynfekcją urządzeń znajdujących się na terenie obiektu. Odwołano również zajęcia dla seniorów.

Dodatkowo, jak udało nam się dowiedzieć, jeden z zawodników przasnyskiego ośrodka, który powrócił ze zgrupowania w Cetniewie, w którym uczestniczyło około 50 lekkoatletów wraz ze swoimi sztabami szkoleniowymi, mógł mieć kontakt z koronawirusem.

Ze względów bezpieczeństwa zawodnik LKS Grom pozostaje w izolacji w oczekiwaniu na wynik badania. Mężczyzna przeprowadził badanie prywatnie, w komercyjnym laboratorium.  Kontakt z zawodnikiem miał jeden z trenerów w OSiR, dlatego przebywa na pracy zdalnej.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jatola
Jatola
3 lat temu

a współdomownicy tych osób i ich znajomi, którzy mieli kontakt? Sklepikarze, których odwiedzili? przebywają w kwarantannie, by ewentualnie nie roznosić zarazy?