Mistrz świata w kolarstwie torowym odwiedził Krzynowłogę Małą.

Na zaproszenie Jagienki Cesarek i Marcina Sokoła Szkołę Podstawową w Krzynowłodze Małej odwiedził mistrz świata w kolarstwie torowym Adrian Tekliński. Tytuł mistrzowski wywalczył podczas imprezy rozgrywanej w Hong Kongu, w 2017 roku. Mimo ogromnego sukcesu sportowego Mistrz pozostał skromnym, sympatycznym i niesamowicie otwartym człowiekiem, który znalazł czas i poświęcił go na spotkanie z uczniami.

W trakcie spotkania zaproszony gość opowiedział m.in. o swojej drodze do sukcesu i zapoznał uczestników z tajnikami dyscypliny, jaką jest kolarstwo torowe. Sportowiec swoim sukcesem przekazał także młodym ludziom, że wytrwałość, zapał i ciężka praca pozwalają osiągnąć MISTRZOSTWO ŻYCIOWE. W swoich wypowiedziach podkreślał również, że w jego życiu i karierze sportowej nauka zawsze była na pierwszym miejscu.

Punktem kulminacyjnym spotkania była prezentacja niesamowitego, czerwonego roweru, który towarzyszy Mistrzowi podczas treningów. Uczniowie dowiedzieli się, że jest to rower o specjalnej konstrukcji, zbudowany na kołach 28-calowych, bez hamulców i przerzutek. Wielu uczniów miało ochotę wypróbować ten niezwykły pojazd lecz niestety jazda na nim wymaga ćwiczeń i umiejętności. Był też czas na zadawanie pytań, którym nie było końca, jak również upragnione zdjęcia i autografy.

Pięknym gestem ze strony pana Adriana było przekazanie kombinezonu kolarskiego, w którym zdobył tytuł mistrza świata, na cele charytatywne. Zostanie ona poddana licytacji, z której dochód będzie przeznaczony na kosztowne leczenie mieszkańca naszej gminy, pana Michała Kamzelskiego. Kombinezon z rąk mistrza odebrała żona pana Michała, Barbara Kamzelska.

Na koniec emocjonujących wydarzeń w imieniu całej społeczności szkolnej dyrekcja wręczyła gościowi podziękowanie za wizytę. Wyrazy wdzięczności i podziękowania powędrowały również do Macieja Ślipka, który pełni funkcję wiceprezesa GKS Krzyniak, pozyskuje sponsorów, jest opiekunem podczas wyjazdów sportowych uczniów.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments