Misjonarz Ditrick Sanga z Tanzanii odwiedził uczniów przasnyskiej „Jedynki”

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu odwiedził ciekawy gość. Pochodzący z Tanzanii misjonarz ks. Ditrick Sanga, spotkał się z dziećmi w ramach rekolekcji szkolnych.

 

– W ramach rekolekcji szkolnych oprócz uczestniczenia w mszach świętych dzieci miały możliwość obejrzenia jednego z odcinków serialu „The Chosen”. W piątek, 31 marca  natomiast odbyło się spotkanie z misjonarzem pochodzącym z Tanzanii, Ditrickiem Sangą. Ksiądz podzielił się ze wszystkimi radosnym przeżywaniem swojej wiary, opowiadając o swoim kraju oraz doświadczeniach z życia misyjnego. Nie obyło się też bez wspólnych śpiewów zarówno po polsku, jak i w języku suahili – relacjonowała spotkanie szkoła.

Ksiądz Ditrick Julius Sanga, pochodzi z Tanzanii, z Matamba w regionie Njombe. Urodził się jako drugie dziecko w rodzinie. Jego ojciec, Julius Makombola Sanga, był nauczycielem w szkole podstawowej, a matka, Estelina Kyembakitali Ngogo, opiekowała się domem.

 

Nad kapłaństwem zaczął się zastanawiać już w dzieciństwie, w szkole średniej natomiast zapragnął być misjonarzem. Po odbyciu nowicjatu w Mozambiku oraz po ukończeniu studiów teologicznych w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Urbanistycznym, został wysłany do Polski. Choć początkowo było to dla niego duże zaskoczenie, dziś jak wielokrotnie przyznawał, za decyzję przełożonych jest bardzo wdzięczny.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments