„Misja Programowanie” w Szkole Podstawowej w Romanach Seborach

Uczniowie klas I – III  ze Szkoły Podstawowej w Romanach Seborach, wzięli udział w zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego projekcie ,,Misja Programowanie”.

 

Projekt trwał od października 2020r. do kwietnia 2021r. Zajęcia z programowania były prowadzone zdalnie i stacjonarnie w szkole przez nauczycielki Marię Barbarę Kamzelską oraz Małgorzatę Ostrowską. W części zajęć uczestniczyła również Wioletta Matusiak jako koordynator i trener projektu.

 

– Dzieci miały okazję poczuć się młodymi programistami sterując robotem Photonem, grając w gry Scottie Go. Zajęcia programowania umożliwiły dzieciom poszerzenie wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej. Zadaniem prowadzonych zajęć było również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań. Ostatnie zajęcia z „Misji Programowanie” polegały na kolorowaniu i złożeniu dużej kosmicznej rakiety. Uczniowie bardzo chętnie brali udział we wszystkich wyzwaniach jakie postawiło przed nimi programowanie – informuje placówka.

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments