Ministerstwo zezwala na organizację wycieczek szkolnych.

Minister resortu Edukacji Narodowej podczas czwartkowej konferencji zezwolił na organizację wycieczek szkolnych. Decyzję o wyjazdach pozostawiono dyrekcji placówek oświatowych.

 

W większości placówek oświatowych, wraz z początkiem września, także w powiecie przasnyskim, podano informację o rezygnacji z organizowania różnych wyjazdów i wycieczek szkolnych.

W czwartek, 10 września  Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej podczas konferencji prasowej poinformował, że nie ma większych przeszkód epidemicznych, by organizować wyjazdy szkolne. Oczywiście, przy zachowaniu wszelkich rygorów sanitarnych związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.  Minister dodał, że skoro dzieci wyjeżdżały podczas wakacji na kolonie i obozy, to mogą również brać udział w wycieczkach szkolnych.

– Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały – wspomniał minister Dariusz Piontkowski.

 

w.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments