Ministerstwo Zdrowia wyśle dziś SMS-y do blisko miliona niezaszczepionych

Wszyscy niezaszczepieni przeciw COVID-19, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta otrzymają dziś z Ministerstwa Zdrowia SMS-a zachęcającego do zaszczepienia. Nie będzie to ostatnia akcja zachęcająca do szczepień.

 

„UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID.  W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna.” – wiadomość o takiej treści trafi dziś na telefony komórkowe 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie przyjęli szczepienia przeciw COVID-19.

Wysyłka SMS-ów rozpoczyna się dziś (poniedziałek 29.11) o godzinie 10.00. Wszystkie wiadomości zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin, co ma związek z 4. falą koronawirusa, która zdaniem Ministerstwa Zdrowia jest falą niezaszczepionych.

 

– Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja sms-owa nie będzie ostatnią. Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Dzisiejsza wysyłka to kolejna akcja SMS-owa Ministerstwa Zdrowia. Dotychczas wysłano 15,5 mln SMS-ów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po 6 miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po 5 miesiącach.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

A w Przasnyszu nie ma wolnych terminów.