Ministerstwo Zdrowia: szczepionkę przeciw Covid-19 będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat

8 grudnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której poinformowano, że od 12 grudnia szczepionkę przeciw koronawirusowi będą mogły otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat.

 

Do kraju 5 grudnia trafiło już 504 tys. dawek szczepionek. Od 7 grudnia punkty szczepień mogą  już ją zamawiać w systemie informatycznym. W najbliższych dniach będą wystawione e-skierowania.

– W nocy z 11 na 12 grudnia wystawimy ok. 1,9 mln e-skierowań. Od 12 grudnia można zarejestrować dziecko na szczepienie – zapowiedział minister zdrowia podczas konferencji.

– Obecnie jednak największym zagrożeniem epidemicznym jest grypa. Od września do końca listopada zachorowało niemal 1,3 mln Polaków, blisko połowa to dzieci. Do szpitali trafiło aż 4,2 tys. osób. Niemal 60 proc. hospitalizowanych to najmłodsi – poinformował minister.

 

Do Polski trafiło także 3 mln dawek szczepionek przeciwko grypie. Przyjęło je zaledwie 640 tys. osób. Podczas konferencji Adam Niedzielski wspomniał o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

– Do tej pory mieliśmy do czynienia z takim systematycznym spadkiem liczby zakażeń i liczby hospitalizacji. Mniej więcej od półtora tygodnia tendencja się odwróciła i odnotowujemy wzrost. W tej chwili te przyrosty z tygodnia na tydzień, jeśli mówimy o liczbie infekcji, są rzędu 20 procent. Ale liczba zakażeń pozostaje nieduża. Dziennie około 450 – 500 zakażeń – wskazał minister.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
1 rok temu

A co małpia ospa się nie przyjęła?

Kropa
Kropa
1 rok temu

Nie jestem antyszczepionkowscem, ale nie widzę różnicy przed i po szczepieniach na covid. Osoby zaszczepione chorują tak samo jak te bez szczepionki. Nawet sam pfizer przyznał się, że do końca nie działa to tak jak nas zapewniali. Ps. jestem zaszczepiony i więcej dawek nie przyjmę na covid, ani nie dam swojemu dziecku.

Jak
Jak
1 rok temu
Reply to  Kropa

Allejuia

Alojza
Alojza
1 rok temu

preparatem dopuszczonym warunkowo, nie przetestowanym pod katem niepożądanych objawów , gdzie było tyle zatorów,udarów,zakrzepic wśród dorosłych a zapalenia mięśnia sercowego wśród młodych,gdzie było tyle „nagłych” śmierci wśód starych i młodych,często sportowców teraz chcecie małe dzieci atakować ? starszych już ubyło a najmłodsi jacy po tym będą ? stracą odporność nabytą naturalnie ?

Wpz
Wpz
1 rok temu

Pamiętam jak na początku pandemi na YouTube wyświetlana była na żywo taka tabela z wszystkimi krajami i ilością zakażeń w każdym z nich.Aż wstyd się przyznać ale całą rodziną to śledzilyśmy.Fakt udało się im nas zastraszyć.