Ministerstwo Zdrowia rozsyła SMS-y, niektórzy otrzymają zaproszenia, inni podziękowania

Od wczoraj z Centrum E-Zdrowia, podległemu ministerstwu, wychodzą pierwsze nowe SMS-y z zaproszeniem na przyjęcie dawki przypominającej szczepionki przeciw COVID-19.

 

Resort w wiadomościach tekstowych szczególną uwagę zwraca na potrzebę szczepień w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron koronawirusa.

SMS z ministerstwa wygląda tak: UWAGA! Już …… (dzień) możesz zarejestrować się na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie chroni przed omikronem. Więcej: pacjent.gov

Dziś rozpoczęła się również wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale i prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób. Treść SMS-a: „Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov”

 

– Staramy się w każdy możliwy sposób dotrzeć do jak największej liczby osób z informacją o możliwości zaszczepienia i niezwykłej wadze tego szczepienia. W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – mówi minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

Nowe SMS-y otrzyma każdy, komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego oraz każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
2 lat temu

Żeby tylko nie było jak w tej fraszce:

Doktor widząc, iż mu się lekarstwo udało,

Chciał go często powtarzać; cóż się z chorym stało?

Za drugim, trzecim razem bardzo go osłabił,

Za czwartym jeszcze bardziej, a za piątym zabił.
I. Krasicki

Anna1
Anna1
2 lat temu
Reply to  Kefas

Szczepionki przeciw grypie nikogo nie zabiły; poza tym szczepionka to nie lekarstwo.

Kefas
Kefas
2 lat temu
Reply to  Anna1

Wczoraj był artykuł na interii, że szczepionka na covid leczy kurzajki, więc chyba jednak lek 😁

Dekalb
Dekalb
2 lat temu
Reply to  Kefas

Wiadomo ty na pewno nie potrzebujesz lekarza leczysz się artykułami z internetu.

Kefas
Kefas
2 lat temu
Reply to  Dekalb

A cóż mi pozostało jak do lekarza można się zgłosić pod warunkiem, że jest się zdrowym. Artykuły z internetu są bardziej przydatne niż teleporady, np taka oto rada od profesora Kuny: „Rozmawiałem ostatnio z szefem POZ, ile jest zgonów COVID. Powiedział, że nie ma takich zgonów, ale pacjenci giną przedwcześnie z powodu utrudnień i opóźnień w leczeniu chorób serca i innych chorób przewlekłych. Ten problem jest ciągle obecny. To nie tylko zgony COVID, ale także opieka nad chorymi, którzy cierpią z powodu innych chorób. Wystarczy ich zbadać wtedy, kiedy tego potrzebują. To prosta, banalna rzecz. Aż się wierzyć nie chce,… Czytaj więcej »