Ministerstwo Zdrowia: Certyfikat covidowy po trzeciej dawce bezterminowy

Resort zdrowia poinformował o zmianie ważności certyfikatu covidowego dla osób, które przyjęły trzecią dawkę szczepionki. Od wtorku jest on bezterminowy.

 

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia w rozmowie z Polską Agencją Prasowa poinformował, że obowiązujący w Polsce unijny certyfikat covidowy, dla obywateli, którzy przyjęli trzecią przypominającą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 jest ważny bezterminowo.

Przypomnijmy, że do chwili obecnej ważność certyfikatu wynosiła 270 dni.

– Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych, z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce – informuje rzecznik.

 

Podjęta decyzja ma obowiązywać od wtorku. Podobną informację zamieścił także Adam Niedzielski, minister zdrowia we wtorkowym komunikacie na Twitterze.

– W Polsce unijny certyfikat covidowy dla osób, które przyjęły trzecią przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi, jest już bezterminowy. Jednocześnie przypominam, że UCC dla dzieci do 18. roku życia jest bezterminowy w całej UE – napisał szef resortu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
1 rok temu

Trzeba być naiwnym by w to wierzyć

Gość dnia
Gość dnia
1 rok temu

A z osobami które przyjęły szczepionkę Johnsona