Ministerstwo zapowiada obowiązek noszenia maseczek ochronnych.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje kolejne zmiany związane z wejściem w następny etap walki z koronawirusem. Tylko wczoraj podano informacje o prawie 400 nowych przypadkach zachorowania. To oznacza, że na dniach mogą wejść kolejne obostrzenia.

 

Do tej pory odradzano nam noszenie maseczek ochronnych, ale w najbliższych dniach może zostać wprowadzony taki obowiązek. – My sukcesywnie będziemy przechodzili ze stanu, gdzie ilość osób zakażonych była niewielka i wtedy maseczka nie miała sensu, do stanu, kiedy maseczka będzie obowiązkowa, bo duża ilość społeczeństwa będzie albo nosicielem, albo będzie zakażała – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

 

Na chwilę obecną stanowisko ministerstwa jest takie, że powinny je zakładać osoby chore, jako środek ostrożności przed zakażaniem wszystkich, z którymi się spotykają.

Minister Zdrowia nie podał nam jednak informacji, kiedy takie obostrzenia zostaną wprowadzone. Wiemy jedynie, że „niebawem”. Nie poinformowano także, kto zakupi maseczki dla obywateli, czy też każdy będzie musiał zapewnić je sobie na własny koszt. Brakuje ich na rynku, a te co są nam często oferowane, mają wysokie ceny.

 

w.b.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

Fajnie by było, żeby ministerstwo również zapowiedziało, gdzie takie maseczki mogę sobie kupić…

Anna
Anna
4 lat temu

Tak właśnie !jak nie można nigdzie kupić masek to skąd je wziąść

Lol
Lol
4 lat temu
Reply to  Anna

Kupić.. A jeśli są już do kupna to jaka cena.

Yruska
Yruska
4 lat temu
Reply to  Anna

W moim mieście już rękawiczek nie można nigdzie kupić.

Julia
Julia
4 lat temu
Reply to  Anna

Trzeba sobie „braść”

Julia
Julia
4 lat temu
Reply to  Anna

Sznurek wiki
Kosztują 8.50 za sztukę
Są wielorazowego użytku

Ula
Ula
4 lat temu

Wiem, że teraz to tylko sobie pogadam ale maseczka jednorazowa kosztuje od 5-10zl zakladacie ja jeden raz jak jej nazwa gdy chcemy ja ściągnąć do picia bądź jedzenia powinniśmy założyć nowa, rękawiczki powinno się systematycznie wymieniać gdyż na nich gromadzą się również bakterie a nasze oczy, usta i nos są często dotykane to taki nasz odruch. Więc proszę mi powiedzieć skąd wziąć rękawiczki które za paczkę zapłacę najmniej 30,00 zł. Gdzie państwo które powinno każdemu obwytelowi zapewnić taki asortyment i wtedy wszyscy byli byśmy bezpieczni i skąd na to wszystko pieniędzy nabrać gdyż epidemia to nie tydzień a parę miesięcy… Czytaj więcej »

Stefa
Stefa
4 lat temu

Na Sienkiewicza jest zaklad krawiecki, tam mozna kupic w dobrej cenie, po kazdym użyciu zdezynfekowac spirytusem, poczekac, az wyschnie i mozna uzywac wielokrotnie.

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

W aptekach jednorazowa kosztuje 10 zł. Lepiej kupić wielorazową, prać, pracować, z dezynfekować i mieć na kolejny raz. Maseczki szyją teraz dla miasta chętni (akcja z jednostką) i maja rozdawać chociaż pewnie będzie ograniczona liczba. Wiem,że można kupić wielorazowe w sklepie medycznym ORTOMIS niedaleko sądu, w sprzedaży są chyba też u Państwa Kieczmerskich MINIANIA. Cena na pewno lepsza niż za jednorazową. W ostateczności jak ktoś nie ma 10, 12, 14 zł niech zakrywa chociaż twarz chustą/szalikiem/kominem i nie kaszle ani nie kicha na osoby w pobliżu. Jeśli ktoś chce chociaż w niewielkim stopniu chronić ludzi wokoło to znajdzie sposób. Dodam,że… Czytaj więcej »