Ministerstwo Finansów ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników „skarbówki”

Ministerstwo Finansów opublikowało ostrzeżenie dotyczące osób, które podszywają się pod pracowników administracji skarbowej.

 

– Ostrzegamy przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych i wykorzystują oznaczenie numeru infolinii Krajowej Administracji Skarbowej – wyjaśnia ministerstwo.

Oszuści chcą wyłudzić dane o rachunkach bankowych podatników. Należy uważać na telefonu z numeru 801 055 055.

Osoby podające się za „urzędników skarbowych” telefonują z numeru oznaczonego cyframi 801 055 055 w związku z rzekomym niepłaceniem podatku przez pracodawcę podatnika. W trakcie rozmowy próbują uzyskać informację o uzyskiwanym wynagrodzeniu za pracę i numerze rachunku bankowego podatnika, na który jest ono wypłacane – tłumaczy resort.

 

Należy pamiętać, że zarówno Krajowa Informacja Skarbowa, jak i urzędy skarbowe nie prowadzą tego typu telefonicznej weryfikacji rozliczeń pracodawców i nie zbierają w ten sposób informacji o dochodach swoich podatników.

W przypadku, gdy oszust uzyska dostęp do danych np. do logowania konta bankowości internetowej Ministerstwo Finansów zaleca podjęcie następujących kroków:

  • jak najszybciej skontaktować się ze swoim bankiem,
  • zmienić hasło do bankowości internetowej,
  • jeżeli doszło do wyłudzenia środków finansowych lub danych, zgłosić ten fakt na najbliższym komisariacie Policji.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments