Minister Zdrowia: Dzieci do szkoły wrócą 10 stycznia… najprawdopodobniej

Szef Ministerstwa Zdrowia, Adam Niedzielski pytany w czwartek o powrót dzieci do szkół 10 stycznia, stwierdził, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

 

– Chciałbym powiedzieć, ze 100-procenotwą pewnością, że tak będzie i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale my cały czas bardzo uważnie obserwujemy, co się dzieje, jeśli chodzi o rozwój infekcji związanych z omikronem – stwierdził minister Adam Niedzielski.

– Pierwsze informacje, które słyszymy lub które widzimy w literaturze naukowej mówią o tym, że wirus jest bardziej zakaźny, chociaż z drugiej strony pierwsze sygnały mówią o tym, że liczba, czy procent hospitalizacji jest nieco mniejszy niż w przypadku delty – podkreślił.

 

Dodał, że prognozy eksperckie wskazują, że przesilenie, kiedy wariant omikron pojawi się na masową skalę, zacznie się pod koniec stycznia. Wówczas dzieci będą miały ferie.

– Natomiast jeśli byśmy widzieli, że przyśpieszenie epidemiczne ma miejsce wcześniej, będziemy niestety musieli podejmować bardziej krytyczne decyzje – stwierdził.

 

ren

Źródło PAP
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments