Minister Maciej Małecki wręczył promesy samorządom powiatu przasnyskiego

W poniedziałek, 6 grudnia powiat przasnyski odwiedził minister Maciej Małecki, który wręczył samorządom powiatu przasnyskiego promesy Polskiego Ładu na realizację nowych inwestycji.

 

Jedna z małych uroczystości wręczenia promes Polskiego Ładu odbyła się w pobliżu Szkoły Podstawowej w Bartnikach, przy drodze powiatowej, która prowadzi do Jednorożca oraz Baranowa. Starosta Krzysztof Bieńkowski oraz członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy odebrali od ministra Macieja Małeckiego promesy w kwotach 13,3 mln złotych z przeznaczeniem na budowę i przebudowę dróg powiatowych Przasnysz – Baranowo, Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc oraz 10 mln złotych na inwestycje wodno – kanalizacyjne dla gmin powiatu przasnyskiego:

  • Chorzele – 2,9 mln zł,
  • Czernice Borowe – 1,3 mln zł,
  • Jednorożec – 1,9 mln zł,
  • Krasne – 900 tys. zł,
  • Krzynowłoga Mała – 2 mln zł,
  • Przasnysz – 1,29 mln zł.

 

Tego samego dnia, minister Małecki wraz z przedstawicielami spółki Orlen Projekt odwiedzili jeszcze Szkołę Podstawową w Krzynowłodze Małej i Stację Uzdatniania Wody w Jednorożcu, gdzie spotkał się z wójtem Krzysztofem Iwulskim. Gmina Jednorożec otrzymała ponad 10 milionów złotych z Rządowego Programu Polski Ład na rozbudowę Stacji Uzdatniania Wody i ujęć wody w gminie oraz inne inwestycje wodno – kanalizacyjne i przebudowę dróg gminnych.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Chyba jednak wkrótce wybory, skoro mapety jeżdżą po Polsce i kartonową kasę rozdają.

Tomek
Tomek
2 lat temu

lepiej chyba że tutaj rozdają część tego co co zabrali niż oddawać Berlinowi całość i mówić że nie ma pieniędzy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Tomek

A mogę Pana spytać kto i kiedy oddawał Berlinowi całość? Tylko konkretnie, a nie jakieś hasła zasłyszane w TVPiS lub u Rydzyka.

Beta
Beta
2 lat temu

Za 2 lata skarbiec będzie pusty …starosta stanie się zwykłym Obywatelem i skończy się ta bajka o szczęściu i dobrobycie 😊

Witek
Witek
2 lat temu

Krzynowłoga na forum chodź w porównaniu z innymi gminami to śmieszną kasę dostała

Arr
Arr
2 lat temu

Kolejny popis Krzynowlogi..