Minister Kowalczyk: nie warto robić zapasów, ceny cukru niedługo spadną

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk w rozmowie w Polsat News: – Jeśli ktoś kupuje teraz cukier  po wysokiej cenie to musi sobie zdawać sprawę, że jak się sytuacja ustabilizuje to on stanieje. Naprawdę nie warto robić zapasów.

 

W ostatnim czasie jednym z tematów, którymi żyli Polacy był brak cukru w sklepach. Półki w dyskontach świeciły pustkami, a niektóre sklepy wprowadziły limity.

Do tematu odniosła się Krajowa Grupa Spożywcza, która informowała, że dostawy cukru do sieci handlowych oraz innych partnerów realizowane są na bieżąco. Zaś braki na półkach wynikają najprawdopodobniej z kłopotów transportowych lub logistycznych niektórych sieci handlowych.

 

Teraz do sprawy odniósł się wicepremier Kowalczyk. „Cukier wróci do normalnej ceny. Oczywiście nie wróci do 2 zł, bo ceny są już zupełnie inne. 4-5 zł jest to cena, która może się ukształtować po nowym sezonie skupowym. Wiadomo, że nawozy zdrożały, buraki, energetyka, ale na pewno, żadne 9-10 zł.” – stwierdził na antenie Polsat News.

Zapewnił jednocześnie, że cukru wystarczy dla każdego i zaapelował, by nie kupować go w nadmiarze, dzięki czemu jego cena spadnie.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arr
Arr
7 dni temu

Na Litwie i na Węgrach POLSKI cukier po 3 zł… a my glupi polacy musimy do przetworów kupować cukier po 7-8 zł. Dziękujemy drogi PISie

By to ch..
By to ch..
7 dni temu
Reply to  Arr

Podziękuj pierd…iętym ludziom , ktorzy pomimo tego , że na codzień praktycznie cukru nie używajá , rzucili sie na sklepy i po kilkadziesiát kilogramow wynosili.

Matias
Matias
7 dni temu

P. Kowalczyk. Z całym szacunkiem C*UJ Panu w dupe. Tak samo miałobyc z paliwem. Dobrze ze zapas pożądny 95 zrobiłem. Przesyłam najszczersze pozdrowienia wam wszystkim którzy na tych stołkach siedzą i każdy każdemu spija jad z lewego jądra 🙂