Mimo dwóch zakazów prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. Mieszkaniec gminy Jednorożec odpowie przed sądem

37 – letni mieszkaniec gminy Jednorożec odpowie przed sądem za prowadzenie auta, mimo posiadania dwóch zakazów kierowania pojazdami.

 

W środę, 30 sierpnia w Przasnyszu na ul. Baranowskiej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Chevrolet.

– Kierował nim 37 – letni mieszkaniec gminy Jednorożec pomimo posiadania dwóch zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez sąd w Ostrołęce i Przasnyszu – informuje mł. Asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że kierowanie samochodem lub innym pojazdem, jeśli została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień jest uznawane za przestępstwo.

– Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22 dni temu

odebrane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów Śmiech nie kara

Kazio
Kazio
21 dni temu
Reply to  Piotr

To są środki karne. Oprócz nich na pewno dostał karę, np. grzywnę/ograniczenie wolności i świadczenie minimum 5 tys. zł a za drugim razem min. 10 tys.