Mimo dwóch zakazów prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę. Mieszkaniec gminy Jednorożec odpowie przed sądem

37 – letni mieszkaniec gminy Jednorożec odpowie przed sądem za prowadzenie auta, mimo posiadania dwóch zakazów kierowania pojazdami.

 

W środę, 30 sierpnia w Przasnyszu na ul. Baranowskiej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Chevrolet.

– Kierował nim 37 – letni mieszkaniec gminy Jednorożec pomimo posiadania dwóch zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez sąd w Ostrołęce i Przasnyszu – informuje mł. Asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że kierowanie samochodem lub innym pojazdem, jeśli została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień jest uznawane za przestępstwo.

– Kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień jest przestępstwem z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie samochodem wbrew wydanemu przez sąd zakazowi to przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia rzeczniczka.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

odebrane prawo jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów Śmiech nie kara

Kazio
Kazio
9 miesięcy temu
Reply to  Piotr

To są środki karne. Oprócz nich na pewno dostał karę, np. grzywnę/ograniczenie wolności i świadczenie minimum 5 tys. zł a za drugim razem min. 10 tys.