Miłośnicy sportu z Ulatowa – Pogorzeli zainwestowali w swoje zdrowie

Seniorzy z Ulatowa – Pogorzeli zakończyli realizację projektu, który został dofinansowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu pn. „Bony dla seniorów II” realizowanego przez Stowarzyszenie „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości”.

 

Na zaproszenie grupy „Miłośnicy sportu plus” odpowiedziało wielu chętnych. Seniorzy brali udział zarówno w zajęciach sportowych fitness, które poprowadziła Edyta Bobińska, jak i w zajęciach z Violettą Ulatowską, dietetykiem. Podczas gimnastyki osoby starsze mogły skorzystać z ćwiczeń rozciągających i tych opartych na poprawie wydolności fizycznej z użyciem gumy oporowej oraz dużych piłek.

Spotkania z dietetykiem polegały z kolei na poznaniu zasad zdrowego żywienia. Seniorzy rozmawiali z prowadzącą na temat wpływu produktów spożywczych na samopoczucie.

 

Na tym jednak ścieżka do zdrowego stylu życia się nie skończyła. W ramach projektu zorganizowano warsztaty kulinarne, podczas których seniorzy nauczyli się przygotowywać zdrowe i pożywne koktajle.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments