Miliony na kanalizację popłynęły do gmin powiatu przasnyskiego

Ministerstwo Finansów poinformowało, że do samorządów trafiły środki na inwestycje wodno – kanalizacyjne. W sumie 4 mld zł otrzymało 1714 gmin ze wszystkich regionów Polski, w tym gminy z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Jak wynika z komunikatu ministerstwa 1 mld zł otrzymało 910 gmin z przeznaczeniem na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, a 3 mld zł do 1528 gmin na realizację inwestycji w zakresie kanalizacji.

Dobra sytuacja finansów publicznych pozwoliła na przekazanie jednostkom samorządu terytorialnego dodatkowych 4 mld zł na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnych. Pieniądze, które trafiły do 1714 gmin ze wszystkich regionów Polski, podniosą komfort życia ich mieszkańców” – powiedział wiceminister finansów Sebastian Skuza.

 

Pieniądze na inwestycje wodno-kanalizacyjne zostały podzielone na podstawie algorytmu uwzględniającego m.in. udział mieszkańców w dostępie do sieci kanalizacyjnej czy wodociągowej oraz zamożność gminy. Jak informuje Polska Agencja Prasowa środki te gminy mogą przeznaczyć zgodnie ze swoimi potrzebami i wydać w latach 2021-2024 z tym, że w tym okresie gmina powinna wydatkować co najmniej równowartość otrzymanych środków na inwestycje odpowiednio w zakresie wodociągów lub kanalizacji. Samorządy nie musiały składać wniosków, przydział pieniędzy nastąpił automatycznie.

 

W powiecie przasnyskim środki z przeznaczeniem na kanalizację trafiły do następujących gmin:

  • Chorzele – 2 919 280 zł
  • Czernice Borowe – 1 307 451 zł
  • Jednorożec – 1 926 318 zł
  • Krasne – 900 000 zł
  • Krzynowłoga Mała- 2 003 946 zł
  • Przasnysz – 1 299 058 zł

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jagoda
Jagoda
2 lat temu

Do wyborów jeszcze 2 lata a pisiory rozdają już kartonową kasę. Może wreszcie mieszkańcy Jednorożca nie będą pić wody z bakteriami

OSTRA
OSTRA
2 lat temu

Mnie zastanawia czemu to towarzystwo ma takie parcie na fotki….. ☹️😟🤔
Każda najbardziej błacha informacja musi być nią opatrzona…☹️😟🤔
Wygląda to co najmniej żałośnie…☹️😟🤔

Konowal
Konowal
2 lat temu
Reply to  OSTRA

Kciuka w górę nie ma