Milion złotych z budżetu miasta powędruje do powiatu. Radni za wsparciem budowy basenów

Radni miasta Przasnysz w czasie ostatniej sesji jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem Powiatowi Przasnyskiemu pomocy finansowej w formie dotacji w wysokości 1 mln złotych. Pieniądze przeznaczone są na dofinansowanie budowy zespołu odkrytych basenów przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

„Powiat Przasnyski zwrócił się z prośbą do Burmistrza Przasnysza, o wyrażenie zgody na udział finansowy Miasta Przasnysz w realizację zadania pn. „Budowa  zespołu odkrytych basenów wraz z kompleksem budynków socjalno-gospodarczych i infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu”. Zgodnie z pismem z dnia 15.07.2022 r., całkowity koszt realizacji zadania wynosi ponad 10.000.000,00 zł a jego realizacja pozwoli na zaspokojenie potrzeb mieszkańców Przasnysza i Powiatu Przasnyskiego w zakresie korzystania ze sportów wodnych i rekreacji w okresie letnim” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

 

Burmistrz Łukasz Chrostowski zarekomendował radnym udzielenie dotacji, zaś ci ją uchwalili. Kwota dotacji to 1 mln złotych.

Tymczasem Powiat Przasnyski poinformował w ostatnich dniach, że jest już projekt obiektu i pozwolenie na budowę.

– Wykonawca zapewnił, że wyrobi się do końca roku z realizacją tego zadania. Mieszkańcy z nowym rokiem, z nowym sezonem wakacyjnym będą mogli korzystać już z basenów odkrytych, z wodnego placu zabaw, zjeżdżalni wodnych – powiedział w TVP 3 Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hhg
Hhg
6 miesięcy temu

To miasto ma wolny milion super. A to skąd? Na wszytko brak a tu cyk i jest

Ela
Ela
6 miesięcy temu
Reply to  Hhg

Dla dobra mieszkańców miasta i powiatu ,super że razem się wspierają burmistrz i starosta

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu

No to dadzą burmistrzowi zrobić zdjęcie na fejsbuka podczas otwarcia. W kontekście nadchodzących wyborów – bezcenne.

Artur
Artur
6 miesięcy temu

Każdy objaw współpracy jest pozytywny, a te baseny choć nie jest to kryty basen, dadzą sporą możliwość kontaktu z wodą, pływaniem przede wszystkim dzieciom i młodzieży, którzy w sezonie wakacyjnym spędzają czas w mieście i okolicy

Konowal
Konowal
6 miesięcy temu

Epopeja basenowa odcinek trzydziesty piąty.