Mikołajkowe „pomocne” granie w LO im. KEN

Tuż przed Mikołajkami, w piątek 5 grudnia 2014 r., w LO im. KEN w Przasnyszu odbył się doroczny koncert charytatywny. Tym razem uczniowie postanowili zebrać pieniądze na leczenie dla 13-miesięcznego Karolka Makowskiego zmagającego się z chorobą nowotworową (Neuroblastomą).

W wydarzeniu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wzięła udział cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wysłuchano koncertu przygotowanego przez uczniów LO. Wiele osób mogło też licytować przedmioty podarowane na aukcję głównie przez nauczycieli. Dzięki aukcji udało się zebrać 1016 zł. W sumie Samorząd Uczniowski zebrał tego dnia kwotę w wysokości 3732, 16 zł, która została przekazana na konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologicznej w Warszawie.

– To kolejna akcja charytatywna młodzieży z przasnyskiego KENa, która jak widać oprócz wiedzy zdobywa w szkole umiejętność empatii i włącza się na wiele sposobów w pomoc potrzebującym. Z takiej młodzieży można być tylko dumnym i spokojnie spojrzeć w przyszłość. – uważa opiekun samorządu szkolnego w LO, Krzysztof Bieńkowski.

– Chcę podziękować wszystkim organizatorom koncertu za pomoc. Jestem wdzięczna za wszystko. Dziękuję za obecność i ofiarność i okazane serce. To daje nam siłę do dalszej walki z chorobą – mówi mama Karolka, Sylwia Makowska.

Krzysztof Bieńkowski


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments