Mikołajkowe Biegi Jednorożców

Członkowie stowarzyszenia „Jednorożec robi co może” w niedzielę, 4 grudnia biegali w Toruniu, Mikołajkach i w Makowie Mazowieckim. Z zawodów przywieźli puchary i pamiątkowe medale.

 

4 grudnia okazał się dniem pełnym wyzwań i aktywności fizycznej dla członków stowarzyszenia „Jednorożec robi co może”. Dwie biegaczki postanowiły wybrać się do Torunia, aby tam wziąć udział w XX Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Mariola Wiktorska wystartowała na dystansie 21 km. Pokonała go z czasem 2 h 13min. 44 sek.

– Trasa wiodła częściowo ulicami Torunia, a częściowo leśnymi ścieżkami. Było trochę ślisko, trochę błotka. Nie zabrakło też delikatnych, a zarazem bardzo długich podbiegów no i jesiennego powiewu wiatru, którego nie można było nie odczuć. Ogólnie trasa fajna choć bardzo wymagająca. Po trasie były punkty odżywcze z bananami, batonami i ciepłą herbatką – relacjonuje swoje zmagania Mariola Wiktorska.

 

Na dystansie 5 km wystartowała Justyna Okraska. Udział w tym biegu był jej marzeniem, które udało się spełnić.

– Tłum około 2000 Mikołajów tak niesie po pięknych uliczkach, że pokonanie 5-kilometrowej trasy jest czymś wspaniałym. Cudowna świąteczna atmosfera, na pewno tam wrócę! – dodaje Justyna.

Robert Sadowski postanowił wziąć udział w VIII Półmaratonie Mikołajkowym w Mikołajkach. Podobnie, jak jego koleżanka Mariola Wiktorska lubi biegać na dłuższych dystansach. 10-kilometrową trasę biegu praktycznie po lodzie, która prowadziła ulicami miasta oraz drogą szutrową z Mikołajek do miejscowości Łuknajno pokonał z czasem 1h 50min. 32sek.

To nie koniec mikołajkowych biegów Jednorożców z powiatu przasnyskiego. 4 grudnia dziesięcioosobowa ekipa wybrała się do pobliskiego Makowa Mazowieckiego, aby tam wziąć udział w VIII Makowskim Biegu Mikołajkowym.

– Bieg główny do łatwych nie należał, trasa w większości po lesie. Mokre liście zmieszane ze śniegiem i błotem były wszędzie – opowiada stowarzyszenie.

 

Na dystansie 300m wystartowała Zuzanna Koźlik, która wygrała z przewagą wśród swoich rówieśników. W nagrodę otrzymała puchar i słodkości.

Na dystansie 600 m wystartował Igor Urbaniak i Brajan Kowalczyk, którzy dobiegli do mety zajmując z kolei I i II miejsce wśród 10 -12 latków

Na dystansie 5 km wystartowali:

  • Ula Tyrka czas. 33:43 sek.
  • Kuba Tyrka czas. 33:10 sek.
  • Małgorzata Makowska czas 31:05
  • Kinga Kowalczyk czas 27:17
  • Anna Urbaniak czas 22:50 sek. (I miejsce)
  • Sylwester Urbaniak czas. 19:55 sek.
  • Damian Urbaniak czas 19:40 sek. (I miejsce)

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments