Mieszkanka powiatu makowskiego ofiarą oszustwa „na amerykańskiego lekarza”. Straciła kilkaset tysięcy złotych

W ostatnim czasie poprzez jeden z portali społecznościowych oszust podający się za amerykańskiego lekarza nawiązał kontakt z mieszkanką powiatu makowskiego. Podczas wirtualnej znajomości poprosił kobietę o wsparcie finansowe na opłatę wartościowej przesyłki. Łącznie kobieta straciła 400 000 złotych.

 

Do makowskiej policji zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustów.

– Na portalu społecznościowym napisał do niej mężczyzna podający się za amerykańskiego lekarza. Wzbudził on zaufanie i sympatię kobiety. Opowiadał o swojej pracy, o misji w Jemenie, na której aktualnie miał przebywać.  Pod pretekstem kłopotów i przy obietnicy wspólnej przyszłości poprosił o pożyczkę na zapłacenie wartościowej przesyłki oraz opłatę, która umożliwi mu zwolnienie z kontraktu. Niczego niepodejrzewająca kobieta w kilku przelewach dokonała wpłat na wskazane przez mężczyznę konto – informuje KPP w Makowie Maz.

To nie pierwszy przypadek oszustwa tego typu w naszym regionie. W maju 2020 roku również ofiarą oszustów była mieszkanka powiatu makowskiego, która straciła kilka tysięcy dolarów. Rok wcześniej oszustowi podającemu się za amerykańskiego żołnierza nie uległa mieszkanka Przasnysza. Pisaliśmy o tym tu: https://www.infoprzasnysz.com/przasnyszanka-opowiada-jak-wyglada-oszustwo-na-amerykanskiego-zolnierza/

Schemat działania sprawców jest zawsze bardzo podobny. Mężczyzna podający się za amerykańskiego lekarza lub żołnierza będącego na zagranicznej misji nawiązuje kontakt z kobietą na jednym z portali internetowych. Wzbudza jej zaufanie, a później pod pretekstem opłaty za zrealizowanie przesyłki wyłudza pieniądze.

 

M. Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

widocznie ten ułomny człowiek miał za dużo pieniążków. było lepiej dac na chore dzieci sknero.

Kkk
Kkk
1 rok temu

I dobrze tak ja też potrzeboju to też może mi wysłać nawet z 10 tys jak jeszcze ma a do te tego może napisać że jeszcze ma wiencej to będzie ja bardziej kochał tylko się zastanawiam jak tak głupia jest skąd ona miała tyle kasy jakjak trzeba być głupim żeby uwierzyć że lekarz potrzebuje kasy nawet mi jej nie szkoda i co miała trzymać na koncie to ktoś może sobie kupi dom za idiotki pieniądze