Mieszkanka naszego regionu straciła prawie 200 tys. zł. Chciała zainwestować na giełdzie

Chęć szybkiego wzbogacenia się i zbytnia ufność spowodowały, że 54-latka straciła prawie 200 tysięcy złotych. Kobieta dała się namówić oszustowi na zainstalowanie na swoim komputerze i laptopie aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu. Ponadto podała oszustom dane do zalogowania się na konto, a także pełne dane ze swojego dowodu osobistego wraz ze zdjęciem. Oszust zaciągnął na kobietę 2 duże kredyty.

 

54 – letnia mieszkanka Ostrołęki zgłosiła się na policję, informując, że została oszukana podczas inwestowania na giełdzie internetowej.

– W wakacje na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie dotyczące inwestycji w kryptowaluty mające przynosić szybkie zyski. Kobieta kliknęła w ogłoszenie, po czym się tam zarejestrowała podając swoje dane kontaktowe – informuje kom. Tomasz Żerański.

– Osoby przedstawiające się za doradców inwestycyjnych, które do niej dzwoniły posługując się językiem ze wschodnim akcentem poinformowały ją, że posiada otwarty rachunek inwestycyjny z którego został wygenerowany zysk w kwocie 37 tysięcy złotych – relacjonuje.

W miniony poniedziałek ostrołęczanka otrzymała kolejne telefony od rzekomych doradców inwestycyjnych. Pod ich wpływem dała się namówić na założenie na swoim telefonie i komputerze aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu, po czym wyraziła zgodę na zdalny dostęp do jej urządzeń innych osób.

– Kobieta podała także fałszywemu doradcy wszystkie dane do zalogowania się na jej konto bankowe potwierdzając kodami wykonywane przez oszusta transakcję. Przekazała też wszystkie dane wraz ze zdjęciem swojego dowodu osobistego. Dzięki temu przestępcy założyli na jej osobę nowe konto na które zaciągnęli 2 wysokie kredyty. Po dokonaniu transakcji kobieta zorientowała się, że została oszukana, z jej konta „zniknęło” blisko 114 tysięcy złotych, a pobrane na nią kredyty wyniosły 72 tysiące złotych. Łącznie w wyniku działania oszustów kobieta została oszukana na kwotę blisko 186 tysięcy złotych – informuje rzecznik ostrołęckiej policji.

Policja apeluje: Przestrzegamy, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy. Nigdy nie powinniśmy także podawać danych do naszego konta, ani dostępu do naszego komputera, bądź telefonu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Szkoda kobity, ale normalnie ręce opadają jacy ludzie potrafią być lekkomyślni…

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Nie wiem już czy to lekkomyślność czy zachłanność już

Janek
Janek
1 miesiąc temu

Kobiety mają jeden zwój w mózgu więcej od konia tylko po to , żeby po umyciu podłogi nie wypijały wody od mopa.