Mieszkaniec powiatu przasnyskiego zatrzymał w Ciechanowie pijanego kierowcę

Mieszkaniec powiatu przasnyskiego zatrzymał w Ciechanowie pijanego kierowcę. Zabrał mu kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę samochodem. Nietrzeźwy kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W środę, 17 sierpnia o godzinie 17.25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie, że na ul. Opinogórskiej w Ciechanowie mieszkaniec powiatu przasnyskiego zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

– Przybyły na miejsce patrol policji zatrzymał 74-letniego mieszkańca Ciechanowa. Świadek zdarzenia uniemożliwił kierowcy Forda dalszą jazdę i zmusił do zatrzymania, zajeżdżając drogę własnym pojazdem. Zabrał mu również kluczyki. Kierującego pojazdem Ford poddano badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje kom. Bożena Kuklak, funkcjonariuszka ciechanowskiej komendy policji.

 

Policjanci apelują o niespożywanie alkoholu w czasie, gdy zamierzają kierować jakimkolwiek pojazdem. Pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

– Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie! – apeluje kom. Bożena Kuklak.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments