Mieszkaniec powiatu przasnyskiego wpadł w „Trzeźwy poranek”

Podczas prowadzonych działań „Trzeźwy poranek” policjanci zatrzymali 37 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który wsiadł za kierownicę mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

 

W minioną środę na drogach miasta i powiatu ciechanowskiego policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili akcję pod nazwą “Trzeźwy Poranek – lokalnie”.

Celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie pijanych kierowców, którzy są zagrożeniem nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

– Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość prawie 220 kierujących poruszających się po drogach powiatu ciechanowskiego. Zatrzymali jednego pijanego kierowcę. 37 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego wsiadł za kierownicę fiata mając ponad pół promila alkoholu w organizmie – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo na naszych drogach zapowiadają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie.

– Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – przypomina rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze że zatrzymali go, niech teraz się tłumaczy. Dobrze że nikomu krzywdy nie zrobił, oby więcej takich zatrzymali, może inni nie wsiada po alkoholu za kierownicę