Mieszkaniec powiatu przasnyskiego w lesie znalazł worek. W środku cztery szczeniaki

Ludzie są okropni, nie mają serca – taka wiadomość pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Okazało się, że gminie Chorzele, ktoś wyrzucił w lesie worek ze szczeniakami w środku.

 

W lesie, w gminie Chorzele, przypadkowy przechodzień natknął się na wyrzucony worek. W środku znajdowały się cztery szczenięta. Nie wiadomo, kto mógł popełnić tak okrutny czyn.

– Worek ze szczeniakami znajdował się niedaleko drogi. Być może ktoś wyrzucił go z samochodu. Gdybym nie zareagował, te pieski by tam zdechły – mówi nam mieszkaniec, który odnalazł psy.

Dzięki pomocy znalazcy i ogłoszeniu w mediach społecznościowych, wszystkie szczenięta znalazły już nowe domy, a tym samym szansę na zdrowe i szczęśliwe życie.

Przypadki porzucania zwierząt w naszym regionie niestety nie są rzadkością. Ludzie nieodpowiedzialnie wyrzucają zwierzęta, gdy nie chcą lub nie są w stanie ich utrzymać. To nieodpowiedzialne i okrutne działanie, które naraża na cierpienie i śmierć bezbronne stworzenia.

 

Apelujemy do wszystkich, którzy mają problemy z utrzymaniem swoich zwierząt, aby nie wyrzucali ich na ulice lub w dzikie miejsca, ale szukali pomocy w schroniskach lub organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt. Każde zwierzę zasługuje na godne życie i szacunek. Jeśli ktoś jest świadkiem takiego zdarzenia, sprawę powinien zgłosić na policję.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
28 dni temu

No comment

p-sz
p-sz
28 dni temu

szkoda że się nie nagrał przypadkiem na kamerę przeciw śmiecącym w lesie, można by wtedy takiego nieźle ukarać

Iсторії
Iсторії
28 dni temu
Reply to  p-sz

Zrobić mu to co ukraińcy w 1943r.

Somebody
Somebody
28 dni temu

Może przy okazji ktoś by się zajął tematem porzucania psów przy DW616 w lasach między Krzynowłogami? Ledwo zima minęła a już pierwsze przybłędy w Kurkach i Piastowie się pojawiają, a szczyt sezonu porzucania psów przez warszafkę dopiero przed nami….