
Mieszkaniec powiatu przasnyskiego chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił ponad 22 tys. zł
Chęć szybkiego zysku oraz brak czujności sprawiły, że 22 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego zamiast zarobić na kryptowalutach stracił 22 tys. zł.
W miniony piątek do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosił się 22-letni mieszkaniec powiatu, który padł ofiarą przestępstwa.
– Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że w wyniku oszustwa stracił dużą sumę pieniędzy. Jak wynikało z relacji poszkodowanego, kilka dni wcześniej, znalazł w Internecie reklamę, dotyczącą inwestycji na rynku kryptowalut. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zadzwonił do niego mężczyzna, który zaproponował zgłaszającemu, aby zainstalował na swoim telefonie aplikację. 22-latek dał się przekonać namowom konsultanta – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP Przasnysz.
– Zainstalował wskazaną aplikację i założył konto. Mężczyzna przez cały czas instruował pokrzywdzonego, w jaki sposób ma się poruszać po aplikacji i jakie środki pieniężne wpłacać. Niestety po kilku dniach po tym, jak poszkodowany stracił dostęp do swoich pieniędzy, zorientował się, że inwestycja jest oszustwem. Kolejne próby kontaktu z „konsultantami” nie przeniosły żadnego skutku – dodaje rzeczniczka.
Poszkodowany w wyniku tego zdarzenia stracił łącznie 22 000 złotych.
ren
